Silokate Flortex® 55/500 4x60m

1,257.82 

UV-kindel silokate Flortex® 55/500 on mõeldud silohoidlas kinnipressitud silo peale paigaldatud õhukindla kile katmiseks. Silokate hoiab ära lindude ja loomade põhjustatud kahjustused ning tagab kvaliteetse silo säilimise. Silokatte peale ei ole tarvis vanamoodsal viisil autorehve kuhjata, vaid see fikseeritakse paigale katte servadele asetatud 120cm pikkuste raskuskottidega.

  • mõõdud: laius 4 m, pikkus 60 m
  • pindala: 240 m²
  • erikaal: 500 g/m²
  • kaal: 120 kg
  • rulli mõõt: Ø65cm x 200cm

Valmistatud Itaalias.

Saadaval järeltellimisel

Kirjeldus

 

Mis on Flortex 55/500?

Flortex 55/500 silokate silohoidlaleSilokate Flortex® 55/500 4x60m on silo õhukindla kile katmiseks. Flortex® 55/500 on 500 g/m² erikaaluga, hingav mittekootud geotekstiil, mis paigaldatakse hoidlas silo katva õhutiheda kile peale. Flortex® 55/500 silokate on rohelist värvi, mõlemapoolselt kasutatav, rebenemis-, UV- ja ilmastikukindel polüpropüleenist valmistatud vaheõmblusteta kangas, mis on saadaval 10 erinevas suuruses.

Silokate paigaldatakse õhukindla kile peale pärast seda, kui silo on hoidlas tihedalt kinni pressitud. Flortex® 55/500 silokatte äärte peale paigaldatakse 120cm pikkused kruusa või pinnasega täidetud raskuskotid, mis tagavad katte püsimise ja takistavad närilistel selle alla pääsemist.

Tänu materjali kapillaarefektile valgub selle sisse imbunud vihmavesi piki kanga kiudusid gravitatsioonijõu toimel välja. Kapillaarefekti parimaks toimimiseks peab silokuhjale enne silokatte paigaldusega alustamist andma keskelt kõrgema ja äärte pool sujuvalt langeva kuju ja vältima ebatasasusi ning lohkusid.

Flortex® 55/500 on tugev materjal nii, et selle peal kõndides Flortex® kate ega aluskile ei saa kahjustatud, lisaks on materjal libisemiskindel. Silokate suudab probleemideta vastu panna tugevatele tuuleiilidele ja rahetormidele. Silokate Flortex® on vastupidav ka lindude/loomade poolt põhjustatavatele kahjustustele.

Katte paigaldamine silokuhja peale

Flortex 55/500 silokate silohoidlale

Flortex® 55/500 silokatte paigaldamise eelselt tuleb kinni tambitud silokuhjale anda keskelt kõrguv ja külgedelt langev vorm nii, et selle pealispinna sisse ei jääks suuremaid lohkusid. Silokate tuleks valida sobiva laiuse ja pikkusega, arvestades silohoidla mõõtusid. Valida on laiused 3, 4 ja 6 ning pikkused 10, 40, 50 ja 60 m. Vajadusel saab Flortex® katet kergesti lõigata ka sobivasse pikkusesse või laiusesse. Silokatet saab kuhja peale paigaldada nii piki- kui ristisuunas.

 

 

 

Flortex 55/500 silokate silohoidlale

Flortex® kattepaane saab omavahel kergelt ühendada 19cm laiuse takjapaelaga, mis paigaldatakse nii, et üks pool takjapaelast kinnitub ühe ja teine pool teise silokattepaani külge. Takjapael tekitab tugeva ja kestva ühenduse, ent seda on vajaduse korral võimalik silokatte küljest kergelt eemaldada ja hiljem uuesti kasutada.

Silokattekanga paigaldamise järgselt kaetakse selle ääred kruusa või pinnasega täidetud 120cm pikkuste raskuskottidega, mis asetatakse katkestusteta teineteise otsa.

 

Kauakestev ja tugev materjal

Silokate Flortex® on hingav e difusioonile avatud materjal ja laseb tuult läbi. Paks, 500-grammise erikaaluga materjal tagab kapillaarefekti toimimise. Selle tulemusena silohoidla peale paigaldatud Flortex® katte sisse imbunud vihmavesi liigub raskusjõu mõjul selle seest välja. Flortex® silokate on kõrge vastupanuvõimega UV-kiirgusele ja selle materjali omadused ei hakka muutuma pikalt päikese käes olemisest hoolimata. Nii on Flortex® silokate meie laiuskraadil kasutatav vähemalt 5 hooaega ja enam. Katte rebenemise korral on võimalik samast materjalist paik silikoonliimi abil parandamiseks peale liimida või kasutada laia takjapaelast paika.

Link valmistaja kodulehele

Virnakate Flortex® 55/500

Flortex 55/500 paigaldamise video

 

Lisainfo

Kaal 25 kg
Mõõtmed 200 × 5000 × 20 cm

Tooteleht

Menüü