Virnakate Flortex® 55/160 6.15x25m

303.05 

Hingav UV-kindel virnakate Flortex® on heina- ja põhupallide virna ilmastikukindlaks katmiseks ja hallitusevabaks säilitamiseks. Sobib kuni 54 suurest heinapallist koosneva, 2-kihilisena laotud virna katmiseks.

  • mõõdud: laius 6.15 m, pikkus 25 m
  • pindala: 153.8 m²
  • erikaal: 160 g/m²
  • kaal: 25 kg
  • rulli mõõt: Ø40cm x 150cm

NB! Suurima erikaaluga virnakattekangas Eestis!

Valmistatud Itaalias.

Kirjeldus

Flortex virnakate heinapallidele põhupallidele

Mis on Flortex 55/160?

Virnakate Flortex 55/160 6.15x25m on 160 g/m² erikaaluga, hingav mittekootud geotekstiil, mis on väljatöötatud virnastatud heinapallide ja põhupallide ilmastikukindlaks katmiseks ja nende säilitamiseks lageda taeva all. Flortex® on rohelist värvi, mõlemapoolselt kasutatav, rebenemis- ja UV-kindel polüpropüleenist valmistatud vaheõmblusteta kangas. See tuleb paigaldada virna peale nii, et ei jääks lohkusid ning kangas langeks mööda virna külgi ca 45-kraadise nurga all. Tänu kapillaarefektile valgub materjali sisse imbunud vihmavesi piki kanga kiudusid gravitatsioonijõu toimel alla. Vesi kangast läbi ei lähe, virnastatud pallid jäävad kuivaks ega hakka tekkima hallitust.

Katte kinnitamine virna peale

Paigaldatud Flortex virnakate kinnitatakse virna otstest spetsiaalsete polüpropüleenist kinnituskruvidega, mis torgatakse läbi kanga ja keeratakse keerme lõpuni palli sisse. Virnakattekanga külgmiste otste külge kinnitatakse näiteks 1-tollise läbimõõduga metallist torud. Need keeratakse kanga otse sisse ja fikseeritakse spetsiaalsete roostevabade metallklambritega. Torude kasutamise korral saab nende külge siduda nööre, et virnakatet täiendavalt pallide või maapinnaga ühendada. Külgraskuste kinnitamiseks võib kasutada ka 5cm laiust takjapaela, millest lõigatakse 1-2 meetri pikkused ribad, mis haakuvad tugevalt kiulise kanga külge. V-tähe kujuliselt paigaldatud takjapaela külge saab raskuseks lisada liiva või pinnasega täidetud UV-kindlaid raskuskotte või muid raskeid ja ilmastikukindlaid esemeid.

Flortex virnakatte jätkamine pikkuses

Kui on vajadus katta pikemaid pallivirnasid, saab Flortex virnakattekangaid otsapidi teineteisega jätkata. Virnakatte otsad asetatakse ülekattesse ning nende kindlaimaks omavahel kinnitamiseks on soovitav kasutada 19cm laiust takjapaela. See haakub tugevalt rohelise virnakattekanga külge, on sealt vajaduse möödudes taas eemaldatav ning korduvalt uuesti kasutatav. Selliselt kinnitatud virnakate püsib tugevalt virna peal, sest materjal haakub hästi kareda pinnaga heinapallide külge.

Kauakestev ja tugev materjal

Virnakate Flortex on hingav e difusioonile avatud materjal ja laseb tuult läbi. Erinevalt punutud kilelaadsest koormakattest suudab see kindlalt vastu seista ka tugevatele tuuleiilidele. Õhu mõlemas suunas läbilaskmine tagab, et pallivirna sees tekkiv niiskus saab sealt kuiva ilmaga läbi virnakatte välja aurustuda, mitte täiendavalt kondenseerudes heinapalli pinnal hallitust tekitama hakata. Flortex virnakate on kõrge vastupanuvõimega UV-kiirgusele ja selle materjali omadused ei hakka muutuma pikalt päikese käes olemisest hoolimata. Nii on Flortex virnakate meie laiuskraadil kasutatav vähemalt 5 hooaega ja enam. Virnakatte rebenemise korral on võimalik samast materjalist paik silikoonliimi abil parandamiseks peale liimida või kasutada laia takjapaelast paika.

Link valmistaja kodulehele

Virnakate Flortex® 55/160

Lisainfo

Kaal 25 kg
Mõõtmed 200 × 5000 × 20 cm

Tooteleht

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Virnakate Flortex® 55/160 6.15x25m”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Menüü